Věda

Vědecké přednášky

Věda mě vždycky moc bavila. Odmala jsem si četla knihy nebo různé odborné časopisy. Taky mě bavilo chodit na různé vědecké přednášky, kde jsem se dozvěděla opravdu skvělé novinky a informace. Nejvíce mě ale zajímalo, jak vznikl vesmír a všechno kolem vesmíru. Taky jsem měla doma opravdu hodně encyklopedií, které se věnovaly vesmíru a astrologií. Abych pravdu řekla, tak astrologie je opravdu zvláštní a zajímavý obor. Někdy si říkám, jestli to všechno je pravda. Protože všechny ty informace v encyklopediích a odborných časopisech se někdy opravdu hodně různí. Tak proč je věda taková, že nezná vůbec stoprocentní pravdu?

Vesmír mě baví.

Když jsem byla na jednom semináři, kde předváděli opravdu dva skvělý vědci, tak jsem se jich na tento případ zeptala. A ptala jsem se vědců, proč věda neví všechno jistě. Proč se některé věci a fakta opravdu různí, i když se jedná úplně o stejnou věc. Školení vědci mi řekli, že je to tím, že nikdo neví nic na sto procent. Nikdo není Vševěd a nikdo není dokonalý.

I anatomie je věda.

Myslím si, že tato odpověď mi úplně stačila. Ona je to vlastně pravda, vždyť mi ukažte na člověka, který v opravdu všechno na sto procent ví jistě. Tohle opravdu neexistuje a někdo takový člověk není. Tak jsem si řekla, že možná věda je tak trochu i o fantazii. Nebo vy si myslíte něco jiného? Co se třeba učí na vědeckých fakultách? Já jsem si řekla, že příští rok možná zkusím vědeckou fakultu. Je mi teprve dvacet pět let a myslím si, že studovat ještě můžu, protože studium mě hodně baví. Tak jsem si řekla, že třeba uspějí a budu v budoucnu jako vědkyně. Ale kdo ví, co mi život přinese. Pracovat někde ve vědeckém institutu by mě vážně bavilo a hodně mě to láká. takže celý rok budu chodit pečlivě na všechny vědecké semináře, abych měla velkou šanci uspět na vědecké fakultě. Nebude to tam jednoduché.

Mohlo by se vám také líbit...