Klasickou domácí sprchu dokážeme ocenit nejen při klasické hygieně nebo po sauně, ale i přes horké léto, kdy si odběhneme domů a jen tak trochu se ochladíme. Daleko větší užitek by měla ve venkovním prostředí, to by nám nejen ušetřilo čas, ale zároveň by se postarala o zábavu. Solární sprcha ovšem je ještě jiná ve své dovednosti. Její zásobník vody se snadno ohřeje a to pouze slunečními paprsky.
Tudíž se z ní stává bezplatný a ekologický zdroj teplé vody. Ta se průběžně ohřívá, takže po náročném dnu na zahradě, se můžeme hezky osprchovat venku a šetřit teplou domácí vodu. Dokonce podle velikosti zásobníku se může umýt klidně celá rodina.
Skvělý doplněk
V první řadě je třeba jí najít vhodné místo a to pokud možno musíme vybírat velmi rozumně. Pokud chceme co nejvíce využít teplé vody, tak ji musíme umístit na místo, kam svítí sluníčko. V zájmu pak její stability, bezpečnosti a našeho zdraví, budeme muset pro ni vytvořit pevný povrch. Nejlépe beton nebo dřevo.
Některé sprchy například mívají i takové chromované nášlapné tlačítko, které nám umožňuje korigovat sprchování nohou a to se dá nejlépe instalovat do dřevěné podlahy. A pro naše dokonalé soukromí je pak vhodné ji umístit do prostorů, kde bude nejen slunečno, ale zároveň zmíněné soukromí. Jinak je prakticky vhodná kamkoliv na terasu, k bazénu, kam si pak díky osprchování nezaneseme nežádoucí nečistotu, k domu nebo kamkoliv na zahradu. Podmínkou je samozřejmě přívod studené vody a pak je dobré popřemýšlet nad odvodem spotřebované vody, aby nám netekla na místa, kde ji nechceme.
Zimu ráda nemá
Nízké teploty jí nevadí, ale minusové pro ni moc dobré nejsou. Bude lepší ji na zimu schovat na bezpečné místo, takže vlastně po skončení sezóny ji demontujeme a zazimujeme. Hlavně důkladně vypustíme všechnu zbylou vodu a neprovádíme žádnou další manipulaci, že bychom do těla sprchy dali například sůl nebo bazénovou chemii, případně nemrznoucí směs. Nic z toho není potřeba. Správnou péčí a údržbou nám bude zase v teplých měsících příští rok věrně sloužit.